O naszym przedszkolu i żłobku

Różnorodność i konsekwencja

W naszych placówkach dzieci mają okazję doświadczać wielu aktywności. Po pierwsze dlatego, by poznać różne smaki życia. Po drugie, by rozwijać się wszechstronnie. W naszym przedszkolu dzieci uczą się języka niemieckiego i angielskiego, uczęszczają na rytmikę, gimnastykę z el. korekty. Podczas zajęć rozwijamy umiejętności w czterech dyscyplinach sportowych.

W ciągu roku organizujemy wiele dodatkowych atrakcji, między innymi teatrzyki, wycieczki miejskie i poza Szczecin, wiele akcji tematycznych oraz warsztaty z udziałem rodziców.

Posiadamy własne zaplecze gastronomiczne, które daje nam pełną kontrolę nad tym co jedzą nasze dzieci. Mamy pewność dotyczącą używanych produktów oraz warunków, w jakich przygotowywane są nasze posiłki.

Prowadzimy diagnozy w kierunku: zaburzeń integracji sensorycznej, spectrum autyzmu, przetwarzania słuchowego  oraz prowadzimy terapię zalecona przez diagnostów

Przedszkole prywatne Szczecin

Zajęcia dla wszystkich grup

Urozmaicamy dzieciom czas spędzony w przedszkolu różnego rodzaju aktywnościami.
Wszystkie grupy mogą uczestniczyć w zajęciach:

• zabawie językiem niemieckim,
  • zabawie językiem angielskim,
  • zajęciach tanecznych,
  • rytmice,
  • gimnastyce korekcyjnej,
  • Morgenkreis,
  • zajęciach z piłki –projekt Przedszkoliada,
  • dla chętnych na basenie

Wsparcie terapeutyczne

Przedszkole BUS zapewnia swoim podopiecznym wsparcie terapeutyczne. Nasi opiekunowie posiadają wysokie kwalifikacje pozwalające na diagnozę spectrum autyzmu (Ados2), zaburzeń integracji sensorycznej,  czy wad wymowy. Prowadzimy terapię dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności oraz o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju (WWR).

Stosujemy między innymi metody i terapie:

• terapia Johansena,
  • zajęcia z psychologiem,
  • trening umiejętności społecznych (TUS),
  • terapie sensoryczne,
  • terapia ręki,
  • logopedyczne,
  • i wiele innych.

To metoda indywidualnej stymulacji słuchu, stworzona przez dr Kjelda Johansena, duńskiego nauczyciela i psychologa. Po dokonaniu szczegółowej diagnozy dziecko odsłuchuje specjalnie przygotowaną dla niego płytę CD dobraną specjalnie do jego indywidualnych potrzeb. Terapia Johansena pomaga rozwiązać problemy związane między innymi z opóźnionym rozwojem mowy, z dysleksją, z ADHD czy z wszelkimi zaburzeniami uwagi słuchowej, koncentracji i trudnościami w zrozumieniu i zapamiętaniu poleceń.

To zestaw ćwiczeń, które pozwalają poprawić odbieranie przez dziecko wrażeń zmysłowych płynących ze świata. Małe dziecko każdego dnia zmaga się z napływem tysięcy wszelakiego rodzaju bodźców. Codziennie dotyka nowych przedmiotów o różnych kształtach, słyszy nowe dźwięki, czuje interesujące zapachy. Niekiedy ilość bodźców powoduje, że dziecko nie radzi sobie z ich przetwarzaniem. Często wtedy reaguje strachem, agresją bądź stara się przed tym uciec do “własnego świata”. Terapia sensoryczna ma za zadanie chronić przed tym nasze dziecko i ułatwić mu przetwarzanie informacji, a także oswoić z ilością bodźców płynących ze świata w każdej sekundzie jego życia.

Polega na usprawnieniu umiejętności komunikacji naszego dziecka ze światem zewnętrznym. Terapia ta jest odpowiednia dla każdego dziecka, które ma problemy w porozumiewaniu się, a dzięki indywidualnemu podejściu jesteśmy w stanie dostosować odpowiednie metody i środki dla każdego dziecka. Warto pamiętać, że odpowiednia komunikacja pomaga w naturalnym rozwoju, ale jest też niezbędna aby nasze dziecko miało dobre relacje z rówieśnikami.

Uczęszczające do naszego przedszkola dzieci mogą liczyć na wsparcie profesjonalnego psychologa dziecięcego. Taka pomoc pozwala poradzić sobie z lękami i problemami najmłodszych oraz ocenić ich rozwój.

Przedszkole prywatne Szczecin

Aktywnie w wodzie

Zajęcia na basenie

Raz w tygodniu dla naszych dzieci realizujemy zajęcia na basenie w jednym z najciekawszych ośrodków wodnych w naszym regionie z dopasowaną ofertą oraz warunkami dla najmłodszych –  w Wodnym Królestwie. Po zajęciach na basenie dzieci korzystają z bawialni, która znajduje się na terenie kompleksu z basenem.

Dzięki zajęciom na basenie dzieci rozwijają się szybciej. Podczas zajęć dzieci uczą się kontaktu z wodą, a przede wszystkim po zakończeniu edukacji w naszej placówce, potrafią samodzielnie pływać.

Kilka słów od Pani Dyrektor

Praca z dziećmi pozwala mi realizować wszystkie pasje. Lubię malować, tańczyć, śpiewać i biegać. Od nikogo nie słyszę tylu komplementów na swój temat. Dzieci kochają bezwarunkowo, nie tylko swoich rodziców, ale i nauczycieli czy pomoc w przedszkolu. Zawsze kiedy z nimi przebywam poprawia mi się nastrój. Z dziećmi nie sposób się nudzić. Są nieobliczalne. Nigdy nie wiadomo co spowoduje u nich uśmiech a co płacz. Zaskakują każdego dnia. Nie ma miejsca na rutynę, wypalenie zawodowe.

Odczuwam ciągłą potrzebę ruchu i dlatego tak dobrze rozumiem dzieci. Mimo wieku, lubię biegać, skakać. przebywać na łonie natury, bawić się w ogrodnika i sadzić rośliny owocowe. Lubię dla nich gotować, wymyślać potrawy, zachęcać aby były odważne i próbowały nowości. Wiele się od nich uczę. Dzieci nie boją się wyrażać myśli. Dają konkretne komunikaty. Mówią co im się nie podoba.

Uwielbiam pracować z dziećmi. Lubię ich sposób komunikacji, beztroskość. Odczuwam ciągłą potrzebę rozwoju, uczenia się. Wszystko z myślą o dzieciach. Uczę się gotować, piec, szyć. Kocham je jak własne. Nie różnicuję. Pomagam indywidualnością odnaleźć się w grupie.

W ten sam sposób postrzegam wszystkich moich podwładnych, dzięki którym mogę ze spokojem realizować swoją misję i wdrażać w życie przedstawione tu  zasady.  Jestem surowym przełożonym i lubię otaczać się ambitnymi osobami, które mogą coś wnieść do świata dzieci. Państwa dzieci.

Joanna Steblecka

Nasze przedszkole w obiektywie